אודותאם לשלושה ילדים, המתגוררת ועובדת בתל-אביב. פסיכולוגית התפתחותית וחינוכית מומחית, בעלת תואר שני בפסיכולוגיה בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים משנת 1994. מתמחה בייעוץ משפחתי וזוגי. ניסיון רב במכונים להתפתחות הילד ובשירות הפסיכולוגי. בשנים האחרונות מטפלת בילדים, מדריכה הורים ומנחה קבוצות לגברים ונשים בנישואים שניים. מנהלת פורומים באינטרנט העוסקים בייעוץ להורים ומתראיינת כמומחית בעיתונות האינטרנטית והכתובה.


הגישה הטיפולית שלי

  • טיפול ממוקד ויעיל: טיפול הוא לא חתונה קתולית ולא צריך לקחת משכנתא כדי לממן אותו. טיפול בילדים ובמשפחה נועד לפתור בעיות קלות או קשות בזמן אמת, כמה שיותר מהר. אני מאמינה בטיפול שממוקד במטרה שעליה מחליטים ההורים ואני ביחד. ההתמקדות במטרה מסייעת לטיפול להיות יעיל, קצר יותר וחסכוני. ברגע שההורים והילד מרגישים הצלחה ושיפור, הם מאמינים יותר ביכולתם להתמודד לבד. בהמשך, ניתן לערוך מעקב אחר ההתקדמות, לפי הצורך.
  • שילוב גישות טיפוליות תוך התאמה לצרכים: מאחר שיש לי ניסיון וידע רב בגישות רבות ומגוונות, אני מתאימה לכל אחד את הגישה או הגישות שהכי מתאימות לסגנון שלו, לאופיו ולקושי שלו. איני מאמינה שגישה אחת מתאימה לכולם. יש מי שתתאים לו הגישה האסטרטגית, לאחרת תתאים המבנית או הנאראטיבית, ולאחרת – שילוב בין מערכתית, דינאמית, קוגנטיבית עיצוב התנהגות ועוד.
  • גישה מעשית: בתהליך הייעוץ אני "תופרת" את הדרך המתאימה ביותר להורה ולילד, כשהמטרה היא לקדם את הילד ולחזק העוצמה שיש להורה בחיי הילד. אני, בשיתוף עם ההורים, בונים תוכנית עבודה מעשית, עם משימות ברורות, שניתנות לבדיקה ולמעקב. לאחר התחלת יישום התוכנית, אני בודקת עם המשפחה את התוצאות ומשנה את המשימות בהתאם לצורך. ניתן גם לערוך מעקב יום-יומי באמצעות התכתבות במייל, דבר שמסייע להורים להישאר עקביים ולהתמודד עם קשיים שעולים ביום-יום בישום התוכנית.
  • רגישות וקבלה: אם אתם מרגישים תחת ביקורת ושיפוט מצד בני משפחה או חברים, בקליניקה שלי תוכלו להשאיר את כל זה בחוץ. אני לא בוחנת את הפונים אלי במונחים של טוב או רע, צודק או לא צודק. ברור לי שהתנהגויות לא נעימות באות מתוך מצוקה אמיתית ושרגישות והקשבה תעזור לאנשים שבאים אלי להוציא את המיטב שבכל אחד.
  • הבנת המיוחדות של הילד: הורים חשים הרבה מאוד תסכול כשיש בעיות אצל הילד, קטנות כגדולות. המערכת החינוכית מתמקדת, פעמים רבות, בבעיות, ואינה "רואה" את הילד – את הייחוד שלו, את העוצמה הפנימית שלו, את הפוטנציאל שגלום בו. הייחוד הזה הוא מקור הכוח של הילד ושל הוריו, ולכן גילויו והדגשת החוזקים של הילד, הנובעים מן הייחוד הזה, הם חלק מתהליך הטיפול. אחת המטרות החשובות ביותר בטיפול, לדעתי, היא להגביר את האמונה של הילד בעצמו ואת הביטחון העצמי שלו. אם הביטחון העצמי של הילד מספיק חזק, הוא יוכל להתמודד עם קשיים ואף להתחזק מן ההתמודדות הזו. אם לא יחוש בטחון והערכה עצמית, כל קושי ומשבר יחלישו אותו ויגבירו את רגשות הנחיתות שלו.
  • דגש על חיזוק עבודת הצוות בין ההורים בתהליך הייעוץ מגבשים יחד קו ברור של אינטראקציה בין ההורים לילד. ההורים לומדים כיצד להתמודד עם חוסר הסכמה, לתת גיבוי זה לזה ולהוות סמכות אחידה ומלוכדת מול הילד. הדבר מסייע גם לחיזוק הזוגיות והשותפות, מגביר את הביטחון של הילד בתוך המשפחה, ומשפר את האווירה ואת התקשורת בין כל בני המשפחה

לקביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון:  050-6672000

הקליניקה ממוקמת שכונת רמת החייל, תל אביב. חנייה בשפע.