גילאים • הגיל הרך (0-6):
  בגיל זה, ילדים מבטאים את המצוקה שלהם דרך: קושי בקבלת סמכות ומשמעת, התקפי זעם או בכי, הסתגרות, חרדות ופחדים, ביישנות-יתר, קשיים בפרידה, קשיי שינה ואכילה, קשיים בגמילה, עצירות כרונית ועוד. בגיל זה, הטיפול בילד מתמקד בעיקר בהדרכה להורים.  ישנם ילדים שסובלים מאיחור התפתחותי כמו איחור בשפה או בתקשורת, איחור בתחום המוטורי ועוד. ילדים אלו זקוקים לעזרה מקצועית שתסייע להם לממש את הפוטנציאל שלהם.

 • ילדים צעירים (6-12):
  הדרכים שבהן ילדים מראים מצוקה בגיל זה הן הסתגרות, ביישנות, התפרצויות זעם, התקפי בכי, חרדות ופחדים, קושי בקבלת גבולות בבית או בבית-הספר, בעיות בתפקוד בבית-הספר שעשויות להצביע על לקויות למידה או בעיות רגשיות ועוד.
  הטיפול בקשיים אלו כרוך בייעוץ להורים ולילד וכן לצוות בית-הספר, לפי הצורך.
 • מתבגרים (12-18):
  נערים ונערות עוברים בגיל ההתבגרות תהליכים רגשיים לא פשוטים. מצד אחד הם מאוד זקוקים להורים ומצד שני הם רוצים להתרחק ולהיות עצמאיים. הם עסוקים מאוד ביחסים עם בני גילם והעניין במיניות גובר. לעתים ישנם קשיים גם בבית-הספר וגם בבית. חלקם תוקפניים, מרדניים וסרבנים. חלקם מסתגרים ואף סובלים מדיכאון וחרדות.  המשפחה מושפעת מאוד מתהליכים אלו. הטיפול במתבגרים מתבצע על-ידי מתן פרטיות למתבגר מצד אחד אך גם על שיפור האווירה והתקשורת עם בני המשפחה האחרים.
 • הורים ומשפחה: 
  הורים רבים מתלבטים איך להגיב, כיצד להציב גבולות ולהתמודד עם קשיים שיש לילד.
  בטיפול יש מקום להתלבט בקול רם, ליצור קו אחיד למרות הגישות השונות שיש לכל הורה, לבנות תקשורת טובה וגיבוי הדדי בין ההורים, ולשפר את האווירה בבית.

לקביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון:  050-6672000

הקליניקה ממוקמת שכונת רמת החייל, תל אביב. חנייה בשפע.