תחומי התמחות  • קשיים במשפחה: כל משפחה עוברת לעתים תקופות שדורשות התמודדות מיוחדת: לידת אח חדש, משבר גיל ההתבגרות של הילד, ריבים בין האחים, קושי בקשר או בתקשורת בין בני המשפחה או בין הילד להורים, קשיים בזוגיות, גירושין, פרק ב', אובדן ועוד. הטיפול במשפחה כולל שיפור האווירה בבית והתקשורת בין בני המשפחה. המשפחה מקבלת כלים להתמודד עם הקשיים. הכלים הללו יוכלו לשמש אותה גם בעתיד, אם וכאשר יופיעו קשיים חדשים.

  • קשיים רגשיים: ילדים הסובלים מבטחון עצמי נמוך, פחדים, חרדות או מצבי רוח. קשיים רגשיים יכולים להתבטא בהסתגרות ובדידות חברתית, התפרצויות זעם ובכי, בעיות הרטבה או עצירות כרונית, קשיים בשינה או בעיות אכילה ועוד. קשיים בהתנהגות נובעים ממצוקה שבה הילד נמצא. הטיפול בילדים אלו כולל אבחון רגשי וכן ייעוץ והדרכה להורים ולילד.

  • קשיים בהתנהגות: מדובר בילדים שיש להם נטייה להתפרצויות בכי או זעם או קושי להישמע לסמכות ולגבולות. המאפיין ילדים אלו הוא חוסר שיתוף פעולה, סרבנות או מרדנות. הטיפול בילדים אלו כולל אבחון רגשי וליווי פסיכולוגי לילד ולהוריו. לפי הצורך, ניתן גם לבנות תוכנית למסגרת החינוכית שבה הילד נמצא על מנת שזו תוכל לסייע לו.

  • קשיים חברתיים: קשיים אלו יכולים להתבטא בביישנות יתר, הסתגרות, חוסר בחברים ובדידות או בנטייה לריב ולהסתכסך עם חברים, קושי ליצור קירבה, קושי להבין את הרגשות של אחרים ולהתחשב בהם, קושי לשחק ביחד ולחלוק ועוד. ילדים אלו זקוקים לעזרה בבניית הביטחון העצמי ובלימוד כישורים חברתיים כגון: פיענוח מצבים חברתיים, פיענוח הכוונה של החבר, פתרון בעיות באופן גמיש ועוד.

  • לקויות למידה: ילד שמתקשה בלמידה עשוי לסבול מלקות למידה. ילד שיש לו לקות למידה הוא – בדרך כלל - ילד אינטליגנטי, שיש לו קושי באחד מן המרכיבים הקשורים לתהליך למידה כמו: זיכרון, קשב, שפה, חשבון, תפיסה חזותית ועוד. לקות למידה מתבטאת גם בחיי היום-יום: קשיים ביכולת לארגן זמן, להכין מערכת שעות, לארגן ציוד, לזכור משימות ולקחת אחריות, להתמיד במשימות או קשיים ביכולת להביע את עצמם. ילדים עם לקויות למידה סובלים לעתים קרובות גם מביטחון עצמי נמוך, בעיות רגשיות, בעיות התנהגות או קשיים חברתיים. הטיפול בילדים אלו כולל אבחון ובניית תוכנית הכוללת ייעוץ להורים ולצוות החינוכי וכן טיפול בילד בדרך שהכי מתאימה לו. לעתים, דרך מילים, לעתים דרך ציור, בנייה ועוד.

  • אספרגר, PDD , אוטיזם : ילדים הסובלים מבעיות בתקשורת, אוטיזם, אספרגר או PDD זקוקים לטיפול הכולל הדרכת הצוות החינוכי והפארא-רפואי שמטפל בילד, הדרכת הורים וטיפול לילד לשיפור הכישורים החברתיים והתקשורתיים וכן שיפור המצב הרגשי.

לקביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון:  050-6672000

הקליניקה ממוקמת שכונת רמת החייל, תל אביב. חנייה בשפע.