אבחונים > אבחון התפתחותי לגיל הרך

אבחון התפתחותי לגיל הרך
אבחון פסיכודידקטי
אבחון רגשי
אבחון פסיכולוגי התפתחותי לגיל הרך
  • זהו אבחון המיועד לילדים בגיל הרך החל מגיל שנה, שיש חשש לאיחור התפתחותי אצלם. מהו איחור התפתחותי? לא אחת הורים מודאגים מכך שהילד שלהם עדיין אינו מדבר או אינו מבין מה שאומרים לו, או שהוא אינו משתתף ביצירה במעון או בגן, חסר מנוחה, מתבודד, אינו מגיב כשקוראים לו, לא יוצר קשר עם ילדים אחרים ועוד. כחלק מהתהליך האבחוני, אני נוהגת לבקר בגן על מנת להכיר את הילד בסביבה הטבעית שלו.


  • האבחון ההתפתחותי הוא אבחון שבמהלכו אני נותנת לילד לבצע משימות שמתאימות לגיל שלו: גם שאלות וגם משימות של בנייה מפאזלים, קוביות וכו'. האבחון הוא בדרך-כלל חוויה חיובית מאד עבור הילד. הוא מסייע לקבוע עד כמה הילד מאחר יחסית לבני גילו, איך הוא מתמודד כשקשה לו, האם הוא מודע לקשיים שלו ומנסה להסתיר אותם ע"י הימנעות וחוסר שיתוף פעולה, האם הוא מרגיש בטוח בעצמו ובאילו תחומים, מה הם התחומים שבהם הוא חזק, האם הוא איטי יותר, האם הוא תלוי באחרים או מראה עצמאות ועוד.


  • בעקבות האבחון, ההורים מקבלים שורה של המלצות מפורטות כיצד לעזור לילד בבית ובמסגרת החינוכית, איך לתמוך בו ולחזק אותו, לאיזה גורמים נוספים לפנות, מהי המסגרת החינוכית המתאימה ביותר לילד ועוד. כחלק מהמלצות האבחון, אני נוהגת לתת הדרכה ולבנות תכנית משותפת יחד עם הצוות החינוכי או הפארא-רפואי שמטפל בילד. לעתים קרובות, עם טיפול נכון, רואים שיפור משמעותי ביותר אצל הילד.

לקביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון:  050-6672000

הקליניקה ממוקמת שכונת רמת החייל, תל אביב. חנייה בשפע.