אבחונים > אבחון פסיכודידקטי

אבחון התפתחותי לגיל הרך
אבחון פסיכודידקטי
אבחון רגשי
אבחון פסיכודידקטי

האבחון מיועד לילדים שיש להם קושי בלימודים ולא ברור מה סיבת הקושי. חשוב לבדוק לילד קשה לתפקד בביה"ס משום שהוא מוטרד ולא פנוי ללמידה או משום שיש קושי ביכולת שלו ללמוד: לקרוא, לכתוב, להתרכז, להתארגן לקראת משימה, להתמיד במשימה, לזכור וכו'. אבחון מגלה מה הסיבה לקושי של הילד ולהבין האם מדובר בלקות למידה כמו: דיסלקסיה (בעיות בקריאה), בעיות בכתיבה, בתפיסה, בקשב וריכוז ועוד. האבחון מורכב גם מבדיקת התחום הרגשי, מבחן IQ ומבחנים דידקטיים.

מדוע חשוב לערוך אבחון פסיכודידקטי?

האבחון חשוב ביותר כדי שנוכל לעזור לילד שמתקשה בביה"ס. חשוב לערוך את האבחון כמה שיותר מוקדם, על מנת להתחיל ולעזור לילד מהר ככל האפשר. יחד עם זאת, אף פעם לא מאוחר מדי לערוך אבחון. גם בגיל בוגר יותר, ניתן לעזור. ילדים שיש להם לקות למידה שלא עברו אבחון עלולים לסבול מאד בביה"ס. הם מתוסכלים, מרגישים שהם "טפשים" ו"פחות שווים" מחבריהם. זאת, למרות שלעתים קרובות הם ילדים מאד אינטיליגנטים. בבית, לילדים אלה קשה לעתים להתארגן עם הזמנים, לעבור מפעילות אחת לשנייה, להתלבש או להכין מערכת, ציוד וילקוט, להתרגל לשינויים ולשמור על חברויות. הם עלולים גם להיות פגיעים ורגישים, לסבול מבטחון עצמי נמוך גם בלימודים וגם מול החברים שלהם. ילדים עם לקויות למידה בד"כ סובלים גם מקשיים רגשיים וגם מקשיים חברתיים והם זקוקים לעזרה לא רק בלמידה.

ברגע שמזהים מה הבעייה ניתן לעזור לילד גם בביה"ס: בלימודים, עם חברים וגם בבית. בנוסף, ניתן לעזור לילד להבין במה הוא חזק ובמה הוא חלש וחשוב מאד שהוא ידע וגם הוריו ומוריו שלא מדובר בעצלות או חוסר רצון ללמוד, אלא בקושי אמיתי. עם הקושי הזה יעזרו לו להתמודד, והוא גם יקבל הקלות בלימודים. חשוב לעודד ולהדגיש את הדברים שבהם הוא חזק ולעזור לו בצדדים שבהם הוא חלש יותר.

האבחון הפסיכודידקטי מאפשר לילד לקבל הקלות גם בביה"ס וגם בבחינות הבגרות: מדובר באבחון שמזהה את הקשיים שיש לילד. החל מכיתה ז' ניתן לקבל הקלות בביה"ס שתקפות גם בבחינות הבגרות. ההקלות בחינות הבגרות מאושרות וקבילות על ידי משרד החינוך.

לקביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון:  050-6672000

הקליניקה ממוקמת שכונת רמת החייל, תל אביב. חנייה בשפע.